Na podporu imunity ….

Na podporu imunity ….
zo všetkých strán nás dnes strašia korona – hrozbami. Možno by nezaškodilo povedať niečo nie iba o ochrane dýchacích ciest a dezinfekcie rúk, ale hlavne o posilovaní imunity organizmu.
Odpradávna bolo ovocie zdrojom vitamínov, vlákniny a domnievam sa, že ako surová strava i zdrojom životnej energie. My sme pre Vás začali so zberom jabĺk – tohto roku sú nepostrekované ! Tak môžu byť i červivé, treba rátať so zníženou dobou skladovateľnosti, ale za to bezpochyby zdravé ! Stará múdrosť hovorí, že jablko denne je prevencia proti rakovine. Možno je to pravda.
Ďalšia vec sú octy. Veľa sa toho dočítate o pozitívnych účinkoch octov na zdravie, ale treba povedať to hlavné…..mali by byť „živé“ ! Teda nepasterizované, bez toho aby prešli tepelnou úpravou. Presne takéto octy vyrábame. V ponuke je jablčný, slivkový – odroda Duranzia, odroda Čačanská, šípkový podobný mladému balzamikovému octu. Ráno lyžička nalačno Vám naštartuje metabolizmus, alebo do šalátov, na zálievky. Určite ich odporúčame užívať za studena, i keď majú široké uplatnenie v kuchyni.
O arónii sa hovorí, že je to superpotravina. Máme čerstvý aróniový sirup, neviem, či v ňom nejaké zdraviu prospešné látky ostali, keďže je varený, ale dochutili sme ho malinami a morušami, je vynikajúci.
Na záver to hlavné, začína jeseň s jej krásnymi farbami. Využime tento kúzelný čas na prechádzky v prírode a nadýchajme sa čerstvého vzduchu.
P.S.: Možno na zlepšenie nálady pri tých jóbovkách, čo dookola počúvame, môžeme pribaliť fľašu mladého vína. Na etikete jedného nášho vínka typu sherry je sestrička s pacientom. Tiež má rúšku – dole. Najlepší liek je asi čerstvý vzduch, zdravé jedlo a láska.
Objednávajte na: https://ovocinarhrehor.sk/product-category/octy/